Nazwisko WAJDA    Pochodzenie rodu    Drzewa genealogiczne    Cmentarze    Archiwum
Poszukiwania    Genealogia    Vlad Dracula
Strona główna    Intro    Linki    Księga gości

WAJDA / WAYDA - Genealogia Rodu z Szarowa i Brzezia

Witam na stronie poświęconej rodowi WAJDA. Znaleźć tu można drzewa genalogiczne moich pokrewnych rodzin: Czupidło, Cieślik i Jamka. Oczywiście zamieściłem także kilka słów o mnie. Moja przygoda z Genealogią trwa przeszło dziesięć lat. Poszukuję wszelkich informacji o moich krewnych. Zbieram i opracowuję historię mojej, jak się okazuje, dość licznej rodziny. Szczególnie cenne informacje znajduję: w parafialnych księgach metrykalnych, archiwach państwowych, archiwach diecezjanych. Wielką skrabnicą wiedzą genealogiczną są także cmentarze oraz internet. Dzięki tym źródłom moje drzewa genealogiczne w formie tablic obejmują dziesięć pokoleń, oraz przeszło 1200 osób. Podstawowe informacje o mojej rodzinie Wajdów umieściłem na stronie. Są to przede wszystkim tablice genealogiczne, a także informacje o pochodzeniu rodziny. Są także wiadomości o gnieździe rodowym, pochodzeniu nazwiska oraz przedstawiona jest częstotliwość występowania nazwiska Wajda w Polsce. Mam nadzieję, że moja witryna internetowa pozwoli mi odnaleźć moich przodków oraz dalszych krewnych. Publikując wyniki moich poszukiwań na swojej stronie chciałbym nawiązać kontakt z osobami, które właśnie mogłyby mi w tym pomóc. Głównie w tym celu powstał ten serwis.

!!! Szukam informacji !!!
Na temat osób i rodzin,
związanych szczególnie z miejscowościami:
WAJDA - Szarów, Brzezie
CZUPIDŁO - Cichawa, Krakuszowice
CIEŚLIK - Gruszów, Kwapinka
JAMKA - Fałkowice, Gdów
a także: Turecki, Gęślak, Sobór, Ciężki
Ponadto zestawiłem najciekawsze moim zdaniem linki do stron o tematyce genealogicznej i częściowo heraldycznej. Kilka tekstów opracowałem na podstawie książek, jednak większość prowadzi bezpośrednio do odpowiednich stron internetowych ich autorów.
Wszelkie cenne dla mnie informacje genealogiczne, związane z rodem Wajda, a także Czupidło, Cieślik i Jamka, proszę kierować na moją pocztę. Natomiast uwagi i sugestie dotyczące strony proszę wpisywać do Księgi Gości. Rozwój i mapkę mojej strony znajdziesz tutaj.
 
 

    


Copyrigh © 2002-2013 Bartosz W. Wajda